دسته‌ها
تقویم آموزشی در انتظار به حد نصاب رسیدن

دوره آنلاین پیچ و مهره – آشنایی با انواع و اصول انتخاب متریال آنها

مدرس:مهندس کامران خداپرستی، مهندس محمد فولادی
شروع:اعلام می شود
پایان:اعلام می شود
برنامه برگزاری:جمعه 10:00 الی 13:00
نحوه ارائه:آنلاین
ثبت نام شخصی:اعلام می شود
ثبت نام شرکتی:اعلام می شود
وضعیت:در حال ثبت نام
دپارتمان:مهندسی مکانیک
گرایش:مهندسی
کد:MC077
کد وزارت نفت:55004
نوع دوره:تئوری
مدت:3 ساعت

جزئیات دوره

پیش نیاز:

ندارد

شرح دوره:

آنچه در ساخت تمام پروژه ها به کار می رود، پیچ است و شاید بتوان آن را يكي از مهم ترین اختراعات مکانیکی دانست. مهندسان در بخش های طراحی، نظارت، اجرا و بازرسی با انواع پیچ و مهره ها سروکار دارند چون يكي از روش هاي اتصال كه كاربرد فراواني در صنايع مختلف دارد، پيچ و مهره است و نبايد آن را موردي كم اهميت به شمار آورد. چه بسا انتخاب نامناسب يك پيچ از لحاظ خواص مكانيكي و يا انتخاب نادرست جنس آن باعث زيان هاي مالي و صدمات جاني جبران ناپذيري شود كما اين كه مواردي اين چنيني در گزارش هاي علل تخريب (Failure Analysis) بارها مورد بررسي قرار گرفته اند. 

هدف:

در اين دوره هدف بر اين است تا در ابتدا آشنايي با انواع پيچ و مهره و روش هاي ساخت آنها حاصل شده و در ادامه با بررسي ويژگي هاي مرتبط با متريال و پارامترهاي مؤثر بر آن، بتوان با توجه به شرايط عملي مشخص نمود كه كدام ويژگي براي كدام شرايط مناسب‌تر مي‌باشد و به اين ترتيب شركت كنندگان با روال سيستماتيك انتخاب پيچ و مهره براي شرايط مختلف دمايي و كاري آشنا شوند.

سرفصل ها:

  1. انواع پيچ و مهره و درجه بندي آنها

  2. كد خواني (نامگذاري) و روشهاي نشانه گذاري

  3. معرفي استانداردهاي مرتبط

  4. روش هاي توليد پيچ و مهره

  5. آشنايي با انواع واشر

  6. آشنايي با انواع مواد پيچ و مهره (متالورژي كاربردي)

  7. انواع پوشش و روشهاي رايج پوشش دهي پيچ و مهره ها

  8. نكات مربوط به انتخاب بهينه پوشش

  9. اصول انتخاب پيچ و مهره (بر اساس نوع كاربرد، دماي سرويس، نوع سرويس و … )

  10. پرسش و پاسخ

مخاطبان:

سرپرستان، کارشناسان، تکنسین ها و بازرسان واحدهای مهندسی، طراحی، تداركات، بازرسی فنی، کنترل کیفیت، تعمیرات، ساخت قطعات، بهره برداري و دستگاه نظارت

مهندسان و کارشناسان صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه و نيروگاه

بسته آموزشی:

گواهینامه:

سایر توضیحات:

مباحث اين دوره ي آموزشي براي پيچ و مهره هاي رايج در صنايعي مانند نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه و نيروگاه تهيه و تنظيم شده است و كاربردها و اتصالات خاص را در بر نمي گيرد. براي تدارك پيچ و مهره در صنايع ذكر شده، استاندارد ASTM در کشور ما رايج است و به همين خاطر اين استاندارد مبناي دوره بوده و به ساير استانداردها مانند DIN و EN يا ISO در مقام مقايسه و به ضرورت اشاره خواهد شد.


مدرس دوره

کامران خداپرستی
کامران خداپرستی

کامران خداپرستی متولد 1351 و فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد از دانشگاه شیراز در سال 1379 می باشد. وی با 20 سال سابقه کار در پروژه های مختلف صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه، از سال 1385 به تدریس دوره های آموزشی در حوزه های متالورژی، کنترل کیفیت و جوشکاری مشغول بوده است.

محمد فولادی

محمد فولادی متولد 1364 و فارغ التحصیل رشته انتخاب مواد از دانشگاه تهران در سال 1389 در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. وی با 11 سال سابقه کار در زمینه مواد و خوردگی، از سال 1392 به تدریس دوره های مرتبط در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مشغول بوده است.


ثبت نام / پیش ثبت نام

برای ثبت نام در این دوره کافیست ابتدا فرم زیر را تکمیل نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه و روال ثبت نام در دوره های آنلاین کلیک نمایید.